آی‌اواسآی‌پاد تاچآیپدآی‌مکآی‌مک پرواپل واچاپل-تی‌ویاپلیکیشن آیپداپلیکیشن آیفوناخباراخبار آیفوناخبار کمپانی اپلاخبار محصولات اپلترفندهای روزانهتی‌وی اواسدسته‌بندی نشدهراهنمای خرید آیفونراهنمای محصولات اپلسیستم عاملگجت‌هاگجت‌های آیپدگجت‌های آیفونگجت‌های محصولات اپللوازم جانبی آیپدلوازم جانبی آیفونلوازم جانبی محصولات اپلمعرفی اپلیکیشنمک پرومک‌اواسمک‌بوکمک‌بوک ایرمک‌بوک پرومک‌مینینرم‌افزار مکواچ‌‌ او‌اسویدئوها

مقاومت کمتر آیفون 10 در مقایسه با آیفون 8 به گفته‌ی کانسیومر ریپورتز

مقاومتش کمتره دیگه بابا!

خلاصه مطلب
  • بر اساس اعلام کانسیومر ریپورتز آیفون ۱۰ به خوبی دو گوشی هوشمند دیگر کمپانی اپل یعنی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نیست. آنچه گفته شد در واقع یک نتیجه‌گیری توسط تست کننده‌های کانسیومر ریپورتز است.

بر اساس اعلام کانسیومر ریپورتز آیفون ۱۰ به خوبی دو گوشی هوشمند دیگر کمپانی اپل یعنی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نیست.

آنچه گفته شد در واقع یک نتیجه‌گیری توسط تست کننده‌های کانسیومر ریپورتز است. دوربین گوشی آیفون ۱۰ بسیار با کیفیت و نمایشگر این دستگاه هم زیبا است. این محصول موفق شده از نظر عملکرد دوربین نمره‌ی بسیار بالایی را به دست آورد و از این بابت هم به عنوان یکی از برترین گوشی‌های جهان شناخته شود.

اما در هر حال مهم‌ترین سوال در مورد مقاومت آیفون ۱۰ است. کانسیومر ریپورتز به این نتیجه رسیده که مقاومت آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نسبت به آیفون ۱۰ بالاتر است. باید اشاره کنیم این تست‌ها به نحوی طراحی شده‌اند تا مقاومت گوشی‌ها در برابر سقوط و سایر ضرباتی که می‌تواند منجر به ایجاد صدمه در دستگاه شود مورد بررسی قرار گیرد. پس از عرضه‌ی عمومی آیفون ۱۰ به بازار، وب سایت معتبر سی‌نت تست‌هایی روی این دستگاه انجام داد تا میزان مقاومت این محصول را مورد بررسی قرار دهد و با توجه به همین تست‌ها پس از اولین سقوط صدماتی به این دستگاه وارد آمد.

شیشه‌ی به‌کار گرفته شده در بخش پشتی آیفون ۱۰ نمی‌تواند برای همیشه در برابر ضربات احتمالی مقاوم باشد. این در حالی است که جنس بخش پشتی بدنه‌ی دو گوشی هوشمند آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نیز از جنس شیشه است اما بنا به گزارش کانسیومر ریپورتز، این دو محصول از نظر شکسته شدن نسبت به آیفون ۱۰ مقاومت بالاتری دارند.

عمر باتری آیفون ۱۰ نیز یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که کارشناسان از آن چندان راضی نیستند.

نکته‌ی دیگر اینکه امتیاز نشریات مختلف برای آیفون ۱۰ اپل کم‌تر از امتیاز گوشی‌های گلگسی اس ۸، گلکسی اس ۸ پلاس و گلکسی نوت ۸ بوده است.

اپل به درخواستی که برای ارائه‌ی توضیح در این مورد از این کمپانی شده، سریعا پاسخ نداده است.

پیش از این نیز شرکت اپل با کانسیومر ریپورتز شرایط مشابهی با شرایط فعلی را تجربه کرده است‌. نشریه‌ی کانسیومر ریپورتز در اواخر سال گذشته یک دیدگاه انتقادی نسبت به مک‌بوک پرو داشت که این نقد نهایتا باعث شد تا اپل مشکلات مک‌بوک پرو را رفع کند.

البته این بدان معنا نیست که اپل را به عنوان شرکتی فرض کنیم که نمی‌تواند یک نقد بی نقص برای محصولاتش دریافت کند. بد نیست اشاره کنیم که نشریه‌ی مورد بحث مدتی قبل پس از بررسی تبلت‌های سرفیس مایکروسافت به کاربران پیشنهاد داد تا از خرید این محصولات خودداری کنند.

نویسنده‌ی سی‌نت می‌گوید پس از سردرگمی در میان نقدهای مختلفی که در مورد آیفون ۱۰ منتشر شده به این نتجیه رسیده، مهم‌ این است که یک گوشی چه حسی به شما منتقل می‌کند، می‌خواهید چقدر هزینه برای یک گوشی پرداخت کنید و تا چه حد به یک اکوسیستم وابسته هستید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا