آی‌اواسآی‌پاد تاچآیپدآی‌مکآی‌مک پرواپل واچاپل-تی‌ویاپلیکیشن آیپداپلیکیشن آیفوناخباراخبار آیفوناخبار کمپانی اپلاخبار محصولات اپلترفندهای روزانهتی‌وی اواسدسته‌بندی نشدهراهنمای خرید آیفونراهنمای محصولات اپلسیستم عاملگجت‌هاگجت‌های آیپدگجت‌های آیفونگجت‌های محصولات اپللوازم جانبی آیپدلوازم جانبی آیفونلوازم جانبی محصولات اپلمعرفی اپلیکیشنمک پرومک‌اواسمک‌بوکمک‌بوک ایرمک‌بوک پرومک‌مینینرم‌افزار مکواچ‌‌ او‌اسویدئوها

اپل چگونه می‌تواند از کاهش سرعت آیفون‌ های قدیمی جلوگیری کند؟

با تعویض باتری

خلاصه مطلب
  • اپل می‌توانست بخشی از قدرت سخت‌افزاری دستگاه را در ازای تجربه‌ی کاربری باثبات و منسجم برای کاربرانی که تمایل دارند گوشی خود را بیش از یک دوره‌ی ۱۲ ماهه نگه دارند فدا کند.

اپل می‌توانست بخشی از قدرت سخت‌افزاری دستگاه را در ازای تجربه‌ی کاربری باثبات و منسجم برای کاربرانی که تمایل دارند گوشی خود را بیش از یک دوره‌ی ۱۲ ماهه نگه دارند فدا کند. بعضی از کاربران اپل ممکن است از پذیرش ایده‌ی کاهش قدرت سخت‌افزاری امتناع ورزند؛ اما باید به یاد داشت که دستگاه‌های موبایل باید به شیوه‌ی متفاوت از کامپیوتر‌های شخصی مهندسی و طراحی ‌می‌شوند. برای مثال، اینتل در پردازنده‌های نوت‌بوک سرعت کلاک و جریان انرژی متغیر ارائه می‌دهد؛ اما اندازه‌ی باتری در نوت‌بوک بسیار بزرگ‌تر از گوشی است و می‌تواند نیروی مورد نیاز اوج قدرت پردازنده را در عملکرد‌های درخواستی کاربران با انسجام بیشتری ارائه کند.

اندروید چطور؟

آیا رفتار مشابهی در اکوسیستم اندروید وجود دارد؟ بعید به‌ نظر می‌رسد؛ زیرا اکثر گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار اندروید با باتری‌های بسیار بزرگ‌تر از آیفون فروخته می‌شوند که این موضوع کاهش توانایی باتری در طول زمان، در هنگام استفاده از گوشی در سرعت‌های بالا را به تأخیر می‌اندازد و عمر باتری را طولانی‌تر می‌کند. البته اگر نمونه‌هایی وجود داشته باشند احتمالا به‌زودی از آن‌ها با خبر خواهیم شد.

در نهایت باید گفت که اپل اعتماد مصرف‌‌کنندگان خود را تا حدی از دست داده است. اپل در طول زمان هرگز در مورد علت کاهش عملکرد گوشی‌های خود به‌ دلیل افزایش دوام باتری و به‌روزرسانی‌های جدید نرم‌افزاری در این جهت صادق نبوده؛ اما حقیقت آشکار است و از این پس مشتریان اپل با دیده‌ی تردید به عملکردهای این شرکت نگاه خواهند کرد.

منبع
زومیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا