آی‌اواسآی‌پاد تاچآیپدآی‌مکآی‌مک پرواپل واچاپل-تی‌ویاپلیکیشن آیپداپلیکیشن آیفوناخباراخبار آیفوناخبار کمپانی اپلاخبار محصولات اپلترفندهای روزانهتی‌وی اواسدسته‌بندی نشدهراهنمای خرید آیفونراهنمای محصولات اپلسیستم عاملگجت‌هاگجت‌های آیپدگجت‌های آیفونگجت‌های محصولات اپللوازم جانبی آیپدلوازم جانبی آیفونلوازم جانبی محصولات اپلمعرفی اپلیکیشنمک پرومک‌اواسمک‌بوکمک‌بوک ایرمک‌بوک پرومک‌مینینرم‌افزار مکواچ‌‌ او‌اسویدئوها

گزارش مالی اپل در فصل چهارم ۲۰۱۷ منتشر شد

اوه اوه! فصل حساب کتاب شد!

طی سال‌های اخیر، حتی در بازه‌هایی که اپل بهترین گزارش مالی خود را منتشر کرده است، بخش‌هایی از این شرکت عملکرد قابل ستایشی از خود به جا نگذاشته‌اند؛ اما به‌ نظر می‌رسد که گزارش مالی اپل برای سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۷ این‌گونه نیست.

در‌آمد کوپرتینونشین‌ها در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۵۲.۶ میلیارد دلار است و سود خالص آن‌ها به ۱۰.۷ میلیارد دلار می‌رسد. گزارش اپل در خصوص عملکرد این شرکت در فصل چهارم سال مالی ۲۰۱۷ را می‌توان بهترین عملکردی دانست که یک شرکت سهامی عام می‌تواند به نمایش بگذارد. در هر صورت، تصور این موضوع که چنین عملکردی را باارزش‌ترین شرکت دنیا از خود به جا گذاشته است، دیوانه‌کننده به‌ نظر می‌رسد.

روز گذشته تیم کوک، مدیرعامل اپل، در لحظات پایانی گردهمایی مربوط به گزارش مالی این شرکت، در پاسخ به سؤال یکی از تحلیل‌گران حاضر در خصوص اینکه چه عاملی باعث شد کوپرتینونشین‌ها چنین عملکرد بی‌نقصی از خود به جای گذارند و حتی از پیش‌بینی تحلیل‌گران نیز پیشی بگیرند، در ابتدا به ستایش متمایز بودن محصولات اپل پرداخت و سپس گفت:

ما فصل خارق‌العاده‌ای را سپری کردیم. به‌معنای واقعی کلمه، با تمام قوا در حال پیشروی هستیم. این موضوع و محصولات جدیدمان، باعث می‌شوند با انگیزه‌ای مضاعف به استقبال فصل تعطیلات برویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن